کیوان گسترمهسا:واردات وتوزیع مواد اولیه شیمیایی | کاهش بهای آتی سکه همسو با بازار نقدی/ سکه تحویل اردیبهشت ۹۷، یک میلیون و ۳۸۷ هزارتومان
18113
rtl,post-template-default,single,single-post,postid-18113,single-format-standard,ajax_leftright,page_not_loaded,,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-9.1.3,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive
 

کاهش بهای آتی سکه همسو با بازار نقدی/ سکه تحویل اردیبهشت ۹۷، یک میلیون و ۳۸۷ هزارتومان

۲۶ شهر کاهش بهای آتی سکه همسو با بازار نقدی/ سکه تحویل اردیبهشت ۹۷، یک میلیون و ۳۸۷ هزارتومان

حجم و ارزش معاملات آتی سکه روز گذشته در بورس کالای ایران به ۱۰ هزار و ۴۵۱ قرارداد و ارزش معاملات نیز به یک هزار و ۴۵۷ میلیارد ریال رسید.

به گزارش تابناک اقتصادی، در همین حال روز گذشته در بازار نقدی، سکه تمام بهار آزادی تحت تاثیر نوسانات بازارهای جهانی قرار گرفت، البته جهت حرکت این فلز گرانبها به سوی قیمت‌های پایین‌تر بود. در اولین روز هفته، سکه ۴ هزار تومان از ارزش خود را از دست داد و به بهای یک میلیون و ۲۵۸ هزار تومان رسید. دلیل اصلی افت بهای سکه، کاهش قیمت اونس در بازارهای جهانی بود. طلای جهانی روز جمعه در انتهای محدوده هزار و ۲۱۰ دلار به‌کار خود پایان داد.
کاهش بهای آتی سکه همسو با بازار نقدی/ سکه تحویل اردیبهشت ۹۷، یک میلیون و ۳۸۷ هزارتومان

در معاملات آتی سکه در روز گذشته ۶ سررسید آتی سکه همسو با بازار نقدی طلا روندی منفی داشت. به این ترتیب قرارداد آتی سکه در سررسید شهریورماه سال ۹۶ با رقم یک میلیون و ۲۵۳ هزارتومان مورد معامله قرار گرفت و ۰.۷۶ درصد افت کرد.

قرارداد سکه سررسید آبان ماه نیز افت ۰.۶۸ درصدی را تجربه کرد و با رقم یک میلیون و ۲۸۶ هزار تومان داد و ستد شد.در همین حال قراداد آتی سکه سررسید دی ماه نیز با رقم یک میلیون و ۳۱۸ هزار تومان خریداری شد که نسبت به آخرین روز هفته گذشته ۰.۴۹ درصد افت داشت.

از سوی دیگر قرارداد آتی سکه تحویل اسفند ماه با رقم یک میلیون و ۳۵۱ هزارتومان مورد معامله قرار گرفت که نسبت به آخرین روز هفته گذشته  ۰.۴۵ درصد افت داشت. همچنین قرارداد آتی سکه تحویل اردیبهشت ماه سال ۹۷ با ۰.۳۲ درصد کاهش با رقم یک میلیون و ۳۸۷ هزارتومان داد و ستد شد.

در آخر همچنین قرارداد آتی سکه تحویل تیر ماه سال ۹۷ با ۰.۳۷ درصد کاهش با رقم یک میلیون و ۴۲۲ هزارتومان داد و ستد شد. /بورس کالای ایران

لینک منبع